25.10.2018 – konsultacje dla rodziców 02.11.2018 – dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

 Świętowaliśmy Dni Patrona szkoły

2.jpg

W dniach od 23 do 27 października br. obchodziliśmy Dni Patrona szkoły. W tych dniach odbyły się: maraton filmowy "Różne oblicza króla Jana", zajęcia edukacyjne dla klas VII oraz gry i zabawy edukacyjne dla klas I i IV na temat patrona szkoły oraz Wielki Turniej Królewski.

3.jpg

W tym roku Wielki Turniej Królewski przebiegał w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych i czwartych uczestniczyli w zajęciach połączonych z czytaniem legend o Janie III Sobieskim. Ich zadaniem było również ozdobienie korony królewskiej oraz portretów królewskich. Najpiękniejsze prace zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę. Uczeń klasy IV a Bartosz Płaza otrzymał nagrodę indywidualną za najpiękniej ozdobioną koronę.

5.jpg

Uczniowie klas starszych realizowali trzy zadania. Pierwsze to udział w wielkim quizie o patronie. Drugie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu korony królewskiej. Kolejne zadanie to udział w konkursie na piękne czytanie fragmentów listów króla Jana do Marysieńki. Podsumowanie Dni Patrona oraz ogłoszenie wyników Wielkiego Turnieju Królewskiego nastąpiło 30 X br. na uroczystym apelu szkolnym, podczas którego dziewczęta klasy IV a, zaśpiewały hymn szkoły. Wystąpili także uczniowie klas pierwszych, którzy zaśpiewali piosenkę o szkole. Wszystkie klasy aktywnie uczestniczyły w obchodach Dni Patrona oraz wykonywaniu kolejnych  zadań turnieju. Zwycięzcami turnieju i zdobywcami głównej nagrody zostały klasa II c i III e. Serdecznie gratulujemy.

7.jpg