4.10.2017 - Uroczystość pasowania na ucznia klas 1 13.10.2017 - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej 19.10.2017 - Konsultacje dla rodziców (17.00-18.00) 23-27.10.2017 - Dni Patrona Szkoły

DZIEŃ LICZBY PI W NASZEJ SZKOLE

Dzień 14.03.2017r. to ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI dlatego nasi gimnazjaliści wraz z nauczycielami postanowili po raz pierwszy przyłączyć się do  uroczystości związanych z DNIEM LICZBY PI. Wydarzenie to miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą ∏ – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku,a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Aby każdy z nas mógł zapoznać się z ciekawostkami związanymi z tą liczbą, uczniowie wraz z Panią Marleną Glosa przygotowali szereg niespodzianek  z nagrodami. Pięć zespołów zmagało się z zadaniami matematycznymi z liczbą PI a pozostali mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy udzielając odpowiedzi na bardzo proste pytania. Najciekawsze jednak tego dnia okazały się koszulki wykonane przez uczniów oraz ciasteczka z liczbą PI. Warto organizować takie dni. Już teraz pojawiają się pomysły jak za rok będziemy świętować ten dzień w naszej szkole. Wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania serdecznie dziękujemy :)