27.06 - 31.08.2020 r. - Ferie letnie 31.07.2020 r. - Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Dzień chłopaka w bibliotece

Obchody Dnia Chłopaka w bibliotece??? Pomyślicie, że to nie jest wymarzone miejsce, na spędzenie tego dnia. O, nie!  Mylicie się! To jest miejsce idealne! 
Naszą nauczycielką  tego dnia  była Pani Agnieszka Predygier- nowa kierownik Pedagogicznej   Biblioteki Wojewódzkiej  Filia w Malborku. Opowiedziała nam skąd wziął się ten zwyczaj. Okazało się, że to wcale nie taka długa tradycja. Tradycja Dnia Chłopaka pochodzi z wysp Trinidad i Tobago. Tam po raz pierwszy 19 listopada 1999 roku obchodzono święto mężczyzn. Zwyczaj podchwyciła Organizacja Narodów Zjednoczonych i zaproponowała, żeby obchodzić Międzynarodowy Dzień Mężczyzn.
Święto szybko rozpowszechniło się w innych krajach, ale obchodzone jest w różnych terminach. Na Malcie 7 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie 25 listopada.
W Polsce w odpowiedzi na Dzień Kobiet 8 marca, dwa dni po nim 10 marca nieoficjalnie świętujemy Dzień Mężczyzny.                                                                                                                    Ale bardziej przyjęła się tradycja  obchodów Dnia Chłopaka – 30 września.
Poznaliśmy technikę zdobniczą - decoupage, którą zastosowaliśmy przy wykonywaniu szklanych wazoników.  Podczas pracy było dużo  radości i   przyjemności.  Nie zabrakło teżkonkursów, upominów i słodyczy. 
Wszystkim chłopakom  składamy serdeczne życzenia!
Klasa 3a