13-15.05.2019 - Próbny egzamin ósmoklasisty dla klasy 7 23.05.2019 - Zebrania i konsultacje dla rodziców do 24.05.2019 - Wystawienie propozycji ocen rocznych do 7.06.2019 - Wystawienie ocen rocznych

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Wzorem lat ubiegłych społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku zorganizowało, pod patronatem władz miasta i powiatu oraz księdza dziekana dekanatu malborskiego, dwudniowe obchody święta - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Mimo, iż dzień ten wypada 5 maja uroczystości te w naszym mieście odbyły się 25 i 26 kwietnia.

Rozpoczęły się wspólną Mszą Świętą w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w intencji podopiecznych i pracowników SOSW. Ksiądz Arkadiusz Śnigier powiedział, że „problem niezrozumienia niepełnosprawności występuje na całym świecie i celem tego dnia jest uświadomienie społeczeństwu, w którym żyjemy, wielkiej wartości osób z upośledzeniem intelektualnym jak również pokazanie możliwości tych osób, oraz zwrócenie uwagi na liczne bariery jakim muszą oni sprostać”.

Dzień kolejny to spotkanie w Karwanie gdzie odbyła się wspólna zabawa. Można było podziwiać wystawę prac rękodzielniczych uczniów SOSW oraz oglądać występy dzieci i młodzieży z tej malborskiej placówki.

Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim podopiecznym i pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Malborku życzymy wszystkiego dobrego nie tylko w tym czasie, ale każdego dnia.