12.03 - 7.06.2020 r. - ZAWIESZENIE ZAJĘĆ SZKOLNYCH 25.05. - 7.06.2020 r. - zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (świetlica) 25.05 - 7.06.2020 r. - konsultacje dla uczniów klasy 8 1 - 7.06.2020 r. - konsultacje dla uczniów klas 5-7 16 - 18.06.2020 r. - egzamin ósmoklasisty

Gra Miejska Krzyżem i Mieczem

 

Dnia 7 czerwca 2018 roku w naszym mieście odbyła się gra miejska pod tytułem "Krzyżem i Mieczem", zorganizowana dzięki środkom z Malborskiego Obywatelskiego Budżetu Junior. Projekt ten został przygotowany przez młodzież z klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1, zaś opiekunem projektu był pan Tomasz Zych. W rozgrywce wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 5, 8 oraz 9 w Malborku.

 

Wszystko zaczęło się oficjalnym przywitaniem zawodników przez Mateusza Grędzickiego na terenie SP1 o godzinie 9. Wyjaśnił on zasady gry, życzył powodzenia, rozdał pakiety startowe a także przekazał wskazówkę, która miała pomóc odnaleźć drogę do następnego punktu. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie plecaczek z przekąskami oraz czapeczkę z pamiątkowym napisem. Grupy wypuszczano co 20 minut, aby nie spotkały się one na trasie. Uczestnicy zatrzymywali się na ośmiu stacjach rozmieszczonych na terenie naszego miasta. Młodzież wraz z nauczycielami czekała tam na nich, aby zadać rozmaite pytania na temat historii naszego miasta, miejsc, osób czy organizacji z nim związanych. Po odpowiedzeniu na nie otrzymywali zadania, których wyniki wskazywały cel dalszej wędrówki. Do takowych należało między innymi wybranie znanych w średniowieczu warzyw na targu, odnalezienie na murach zamkowych cech architektury gotyckiej, a także strzelanie z łuku pod okiem profesjonalistów z Chorągwi Ziemi Malborskiej. Wszystkie grupy wykazały się wielką wiedzą o Malborku, a także zaangażowaniem oraz kreatywnością przy rozwiązywaniu zagadek. Około godziny 13, na bulwarze nad Nogatem w cieniu Szkoły Łacińskiej, ostatni z młodych przedstawicieli malborskich placówek oświatowych przybyli na wielki finał. Organizatorzy podziękowali uczestnikom za udział, po czym przekazali informację na temat rozdania nagród, które odbyło się następnego dnia, po przemarszu z okazji otwarcia Dni Kultury Dawnej. Były to słodycze, gadżety, piłki, powerbanki i inne. Wyniki przedstawiały się następująco: SP1, SP2 oraz SP3 otrzymały wyróżnienia, trzecie miejsce uzyskała SP9, drugie - SP8, za to zwycięzcami okazali się uczniowie z SP5.

 

Jako organizatorzy uważamy, iż gra miejska przebiegła wprost perfekcyjnie. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni, wykonywali każde zadanie z uśmiechem i niezmierzonym entuzjazmem. Dziękujemy im za współpracę, zaś zwycięzcom serdecznie gratulujemy!