27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00 28.03.2019 - Zebrania i konsultacje dla rodziców, godzina 17:00

KOLEJNE ŚWIĘTO DNIA LICZBY PI JUŻ ZA NAMI…

 Dzień 14.03.2018 r. to ŚWIATOWY DZIEŃ LICZBY PI, dlatego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami postanowili po raz drugi przyłączyć się do  uroczystości związanych z tym dniem. Razem świętowaliśmy dzień  Liczby Pi, która jest bardzo istotnym pojęciem matematycznym o znaczących konsekwencjach fizycznych. Wydarzenie to miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Dla tych, którzy nadal nie wiedzą ∏ – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14. Ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Aby każdy z nas mógł zapoznać się z ciekawostkami związanymi z tą liczbą, uczniowie wraz z Panią Marleną Glosa przygotowali szereg niespodzianek  z nagrodami. Tego dnia podczas zajęć lekcyjnych chętni uczniowie odpowiadali na pytania związane z magiczną liczbą pi, otrzymując w nagrodę pi - ciastka. W całej szkole zostały rozwieszone informacje związane z magiczną liczbą po to, aby każdy mógł dowiedzieć się dlaczego ten właśnie dzień dla „matematyki” jest tak wyjątkowy. Najważniejszą częścią okazał się Turniej Matematyczny adresowany do uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum. Podczas turnieju zespoły klasowe zmagały się z zadaniami matematycznymi z liczbą PI. Warto podkreślić, że można było korzystać z kalkulatorów ponieważ turniej wymagał od uczniów przede wszystkim logicznego myślenia, a nie sprawdzania znajomości wzorów matematycznych czy umiejętności rachunkowych. Oto wyniki turnieju:

I miejsce klasa II C ,

II miejsce klasa III A i III D,

III miejsce klasa III E.  Zwycięzcom gratulujemy!

Bardzo ciekawy okazał się pomysł z koszulkami wykonanymi przez uczniów, w tym uczniów klasy czwartej, oraz innymi gadżetami związanymi z Ludolfiną.

Swój udział mieli również uczniowie klas pierwszych. Maluchy wykonały prace plastyczne pt. „Jak widzę liczbę pi?”. Prace były ciekawe, kolorowe i ….. ciężko było wybrać te najlepsze. Komisyjnie postanowiliśmy, że nagrodzimy obie klasy co bardzo spodobało się dzieciom.

Warto organizować takie dni. Dziękuję uczniom zaangażowanym w pomoc w zorganizowanie Dnia Matematyki, a uczestnikom za aktywny udział.

Zapraszamy za rok - będzie jeszcze ciekawiej!