27.06 - 31.08.2020 r. - Ferie letnie 31.07.2020 r. - Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

LIGA SŁUPSKA

Uczennice III klasy gimnazjum:

Joanna Suchomska

Helena Borkowska

Finalistkami XVIII Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego organizowanej przez Akademię Pomorską, Instytutu Matematyki I LO w Słupsku

Z blisko 300 uczniów zostało wyłonionych tylko 60 osób, w tym uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Malborku. Uczniowie w eliminacjach zmagali się z 5 zadaniami w czasie 90 minut. Finał już wkrótce! Już teraz gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

Pomysłodawcami Ligi Matematycznej organizowanej od 1996 roku są nauczyciele matematyki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Zjednoczonej Europy w Słupsku - Piotr Gumienny i Zdzisław Matuski. Od roku 2001 współorganizatorem Ligi Matematycznej jest Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku. Początkowo Liga przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych (jeszcze ośmioletnich). Obecnie kierowana jest do uczniów wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

15 stycznia 2012 roku odszedł Zdzisław Matuski. Chcąc zachować życzliwą pamięć o Nim Komitet Organizacyjny Ligi Matematycznej podjął w roku 2012 decyzję o nadaniu konkursowi nazwy ,,Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego''.