07.02.2019 - Konsultacje i wywiadówki 11-24.02.2019 - Ferie zimowe 09.03.2019 - Dzień otwarty dla rodziców i uczniów przyszłych klas pierwszych 27.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 3 z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych godzina 17:00 28.03.2019 - Spotkanie uczniów i rodziców klas 8 z dyrektorami szkół ponadpodstawowych godzina 17:00

Oficjalnie przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki.

Dnia 22 marca 2018 r. w auli szkolnej odbyła się pierwsza ważna impreza czytelnicza dla najmłodszych uczniów szkoły - pasowanie na czytelnika. Uroczystość rozpoczęła się od powitania i obejrzenia inscenizacji pt. „W bajkowej krainie”, opowiadającej o tym jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia oraz Kot w Butach świętowali urodziny Kopciuszka. Na uroczystość przybyła także Mądra Księga, która poprosiła dzieci o spełnienie jej pięciu życzeń, dotyczących zasady poszanowania książek. W przedstawieniu nie zabrakło także dobrych wróżek, które pomagały dzieciom odpowiadać na pytania, rozwiązywać zagadki, by zostać czytelnikami biblioteki. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem śledzili akcję spektaklu, na koniec podziękowali szkolnym aktorom głośnymi brawami.

Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy 3 c gimnazjum - Aleksandra Kruszewska, Zuzanna Musialska, Aleksandra Sędłak, Błażej Klawikowski, Sylwia Szewczak. Konferansjerkę prowadziły – Weronika Czermak i Olga Lech.

Po obejrzeniu przedstawienia nastąpiło uroczyście złożenie ślubowania przez pierwszaków, którzy przyrzekali, że będą kochać i szanować książki oraz będą przestrzegać obowiązków czytelnika. Następnie pani wicedyrektor Kinga Walczak dokonała uroczystego pasowania każdego ucznia na czytelnika, książką z biblioteki. Na pamiątkę tego okazałego wydarzenia, każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową zakładkę do swojej książki. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał szkolną bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.