27.06 - 31.08.2020 r. - Ferie letnie 31.07.2020 r. - Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Sprzątnie Świata 2019

W piątek (20 września) nasza szkoła jak co roku wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło akcji to „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”. Rozpoczęliśmy od uporządkowania terenów. I tak klasy trzecie pod opieką pań Danuty Grocheckiej i Marioli Wielgosz posprzątały teren wokół parku Esperanto i małego placu zabaw. Klasy szóste z p. Katarzyną Kempa, Markiem Polkowskim i Radosławem Szczuchniakiem zbierały śmieci na trasie szkoła – bulwar nad Nogatem. Natomiast klasa 8A z p. Martą Gorczyńską i Edytą Zimbał uprzątnęła teren wokół Urzędu Miasta Malborka. Wszystkie śmieci (a było ich sporo) trafiły do przyszkolnego śmietnika skąd zostały zabrane przez firmę sprzątającą.
Przez cały tydzień wszystkie klasy obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną i przedstawioną przez E. Zimbał, a dotyczącą ogromnego problemu jakim jest nadmiar plastiku –ile go produkujemy, jaki ma wpływ na zwierzęta głównie wodne i jak temu przeciwdziałać. Przy tej okazji p. Zimbał ogłosiła szkolny konkurs „Jesteś eko -pokaż to” . Szukamy osoby, która podejmuje najwięcej działań ekologicznych. Szczegóły konkursu będą opublikowane w osobnym artykule.
Ostatnim akcentem tegorocznej akcji Sprzątanie Świata jest szkolny konkurs na Śmieciowego Stwora, którego wykonała każda klasa, zużywając na ten cel jedynie odpady w postaci butelek, folii, kartonów itp. Wystawa prac już jest gotowa i można ją podziwiać na szkolnym korytarzu (piętro I). Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce!