26.08.2019 - Spotkanie z rodzicami uczniów klas 1 - sale 04 i 05, godz.17.00 02.09.2019 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - Duża Sala Gimnastyczna, godz. 9:00

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W KONKURSIE HISTORYCZNYM  „Dzień z życia Józefa Piłsudskiego”

W poniedziałek 14 maja w siedzibie Archiwum Państwowego, znajdującego się w Muzeum Zamkowym, odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie historycznym, zorganizowanym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pt: „Dzień z życia Józefa Piłsudskiego”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych z powiatów: malborskiego, nowodworskiego, kwidzyńskiego, elbląskiego, sztumskiego i braniewskiego. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z życiem i działalnością Marszałka Józefa Piłsudskiego, pogłębienie wiedzy historycznej oraz propagowanie działalności Archiwum wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom wręczyli Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski i dyrektor Archiwum p. Małgorzata Janusz.

I miejsce w konkursie zdobyła nasza uczennica GABRYSIA KUCZYŃSKA  z klasy 3e, której praca okazała się bezkonkurencyjna.  Autorka pracy pt. „Jeden dzień z życia Józefa Piłsudskiego” przyjęła od członków jury wyrazy uznania za talent pisarski, dojrzałość i umiejętne przemycenie w niedługim tekście wielu informacji na temat postaci. Gabrysia swój sukces niewątpliwie zawdzięcza między innymi czytaniu niezliczonej ilości książek, co jest kolejnym dowodem, że warto czytać. Opiekunem merytorycznym Laureatki była Monika Tyborska, nauczycielka historii. Zachęcamy do przeczytania pracy naszej Zwyciężczyni.

Wyróżnienie w konkursie zdobyła nasza kolejna uczennica Dominika Wrzochalska z klasy 7c. Jej praca powstała pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Marzeny Żołądeckiej.

Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!!!

Poziżej zwycięska praca Gabrieli Kuczyńskiej: