27.06 - 31.08.2020 r. - Ferie letnie 31.07.2020 r. - Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Święto poezji w naszej szkole


13 marca 2019 r w czytelni szkolnej odbył się Turniej Poetycki pod hasłem „Niektórzy lubią poezję…”. 
Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do czytania polskiej poezji, kształcenie ich umiejętności interpretacji wierszy oraz zachęcenie uczniów do tworzenia własnych utworów.       

W ramach konkursu uczniowie mogli się wykazać w czterech kategoriach: twórczość własna, recytacja wybranego utworu, piekne czytanie wybranego utworu oraz poezja śpiewana. W tegorocznym konkursie wzięło udział 64 uczniów. 

Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

W grupie wiekowej 1 – 2:

  • W kategorii recytacja utworu pierwsze miejsce zajęli – Szymon Kałużny z kl. II a oraz Nina Modrakowska z kl. I a, drugie miejsce  zdobyli - Hania Nadworna z kl. I a, Michał Leyman z kl. II a oraz Magdalena Grzybek z klasy II b,  miejsce trzecie przyznano Gabrieli Predygier z kl. II a oraz Urszuli Lipowskiej z kl. II b.

W grupie wiekowej 4 – 5:

  • W kategorii recytacja utworu pierwsze miejsce zajęły - Patrycja Jackowska oraz Maja Siergiej z kl. IV b. , Agata Solińska z kl. IV b – II miejsce, Bartosz Płaza z kl. V a – III miejsce.

W grupie wiekowej 7, 8 i 3 gimnazjum:

  • W kategorii recytacja utworu pierwsze miejsce zajęła Weronika Wieliczko z kl. VIII a, II miejsce zdobyły: Adrianna Grzybek z kl. VII b i Anna Ciechanowska z kl. III b, III miejsce – Milena Hejnowska z kl. III c oraz Daria Abramowicz z kl. III b.
  • W kategorii pięknego czytania utworu wyróżnienie otrzymała Wiktoria Grabara z kl. VII b.
  • W kategorii poezja śpiewana  I miejsce zdobyła – Julia Jasińska z kl. VIII a, drugie miejsce – Ewa Downar z kl. 8 c.

W kategorii  twórczość własna jury nagrodziło wiersze Marceliny Czarnoty z kl. III b – I miejsce, Oliwii Gurzyńskiej z kl. 5 b oraz Mai Bąkowskiej z kl. III d – II miejsce oraz Klaudii Słodkowskiej z kl. III b – III miejsce.

Uczestnikom szkolnego konkursu gratulujemy, a laureatom życzymy sukcesów w eliminacjach rejonowych XXXVI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji oraz zachęcamy do udziału za rok.