27.06 - 31.08.2020 r. - Ferie letnie 31.07.2020 r. - Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Wycieczka do Gdańska

            My uczniowie klas 2 bardzo lubimy wycieczki i dlatego 29 maja 2019 r.  wyruszyliśmy do Gdańska. To zabytkowe miasto powitało nas słoneczkiem. Zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Morskiego, które mieści się w starym Spichlerzu. Podziwialiśmy eksponaty związane z historią polskiej żeglugi, budownictwem okrętów i rybołówstwem. Równie ciekawa była interaktywna wystawa, która przedstawiała zagadnienia związane z pracą ludzi nad Bałtykiem.

            Z nad Motławy ukazał się naszym oczom ogromny, handlowy statek „Sołdek”, który został zbudowany w 1945 roku i był statkiem o napędzie parowym. Weszliśmy na jego pokład, zwiedzaliśmy kajuty i położoną pod pokładem kotłownię. Aby dostać się na ulicę Długą przepłynęliśmy tramwajem wodnym na drugi brzeg rzeki. Po drodze podziwialiśmy Żuraw, czyli stary, zabytkowy dźwig portowy - najstarszy w Europie. Na Starówce, pod pomnikiem króla mórz – Neptuna, zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

Trochę zmęczeni i głodni pojechaliśmy do McDonald's. Ostatnia atrakcja  okazała się tzw. „Strzałem w dziesiątkę” - był to Park Rozrywki „Loopy's World”. Tam królowały; zjeżdżalnie spiralne, tory saneczkowe, trampoliny, tunel, ścianki  wspinaczkowe i … .

                                                                                                                Ahoj przygodo!